Hlavní stránka     Vzdělání, MBA     Extra příjmy     Soudy, exekuce     Alternativní politika     Prezidentské volby    Hodnocení     Další nabidka    Blog, atd.

 

www.justicnimafie.info

 

 

Justični mafie či elita?

   

Co na právní fakultě neučí

    

home
SHRNUTÍ-ODHALENÍ
mocná justiční mafie
Kajínek,Liška,Jandík
strašná kauza Toman
lži, lži, lži
kauza Opencard
kauza Schotta
policejní mafie, BIS
exekuce, lidská práva
jak to napravit
pomoc odjinud
pište,pomoc,události

 

 

Strach a hnus na severu

Vražda vysokého regionálního politika ukazuje bídu lokální politiky: nejen v Chomutově rozhodují o školách i dálnicích lidé, jako jsou Vaňhová, Novák či Houska.

Přátelé, členové i sponzoři ČSSD mají občas těžký život. Jeden jen zázrakem přežije střely do hlavy a hrudníku, druhý tajemně spadne z posedu, třetí je zastřelen na křtu knihy expremiéra a další zavražděn ve své garáži. Nálepku "mafiánské partaje" si zjevně zaslouží nejen ODS. Ale pryč od nálepkování: možná nejsmutnější na chomutovské tragédii je, že vražda Romana Housky nikoho zas tak úplně nešokovala.

Tento text nebude hodnotit množství "mafiánů" v partajích. Zejména proto, že vražda partnera bývalé hejtmanky Jany Vaňhové vypovídá více o dění na severu než o její straně. Ostatně ODS má jen jednoho bývalého senátora, který sedí ve vězení za přijetí úplatku (47 milionů). Ten muž se jmenuje Alexandr Novák a senátoroval i starostoval za stejný Chomutov, v němž žil, pracoval, dělal politiku i obchody a byl zastřelen Roman Houska. Shoda náhod? Nikoli.

Vražda vysokého regionálního politika ukazuje bídu lokální politiky: nejen v Chomutově rozhodují o školách i dálnicích lidé, jako jsou Vaňhová, Novák či Houska.

Budoucnost nám obvykle přinese více překvapení, než jsme chtěli. Konzervativní ODA jistě netušila, že důsledným lpěním na rozdělení země na samosprávné kraje napřed intoxikuje politické partaje a pak celou zemi. ODS to poznala už na počátku tisíciletí: většinu straníků s rozhodujícím hlasem přestaly zajímat daně, dávky a řízení státu, ale silnice, řeky a nemocnice v regionech. Po pár letech to samé potkalo i sociální demokraty.

Posledním krokem k destrukci politiky pak byl zdánlivě technický detail: 240 miliard z evropských kohezních fondů jsme rozdělili na nejvíce programů ze všech členských zemí. Krom tematických programů jsme nastavili devět programů regionálních: tedy peníze, které tečou do krajů a o nichž de facto rozhodují krajské reprezentace - tedy politici druhého řádu a bez pořádné veřejné kontroly.

Není třeba dělat z Chomutova nejhorší místo na zemi. Ani Jana Vaňhová není první politik, jemuž by zastřelili příbuzného. Chomutovská vražda nám připomíná krutou pravdu: ani zavedené strany se zde neumějí obejít bez lokálních šíbrů, kteří by se v normálních poměrech nedostali výš než k řízení autobazaru na předměstí.

http://dialog.ihned.cz/c1-61278210-petr-kambersky-strach-a-hnus-na-severu

 

zpráva BIS

 

BIS kritizuje českou justici, kvůli korupci a kontaktům s podsvětím

Bezpečnostní informační služba upozorňuje na nekalé praktiky v české justici. V roce 2010 zaznamenala civilní kontrarozvědka případy nestandardního jednání některých soudců a státních zástupců, které podle ní ohrozily soudní řízení.

BIS to uvádí ve své výroční zprávě, kterou předala vládě. Mluvčí civilní kontrarozvědky Jan Šubrt potvrdil, že v některých případech měly aktivity soudců a žalobců kriminální rysy. 

O zprávě BIS mluvili na Radiožurnálu nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a prezident Soudcovské unie Tomáš Lichovník

„Šlo o úniky informací z databází soudů a státních zastupitelství. Ve hře byla i korupce a manipulace soudních řízení. Jistým problémem byla i bezpečnostní spolehlivost některých soudců a státních zástupců ve smyslu kontaktů do kriminálního prostředí a různé klientelistické vazby,“ řekl Šubrt. 

Ukázkovým příkladem klientelismu a korupce je podle BIS propojení některých pedagogů plzeňské právnické fakulty s představiteli policie, advokacie a státní správy. BIS se pozastavuje nad tím, že v této kauze nebyl nikdo hnán k odpovědnosti. 

„I po odchodu starého vedení docházelo na fakultě k ovlivňování kontrol, ke ztrátám nebo ovlivňování údajů v počítačových databázích. Bývalé vedení fakulty si také udrželo velmi dobrý kontakt jak do jejího prostředí, tak do nejvyšších orgánů veřejné správy, včetně ministerstva školství,“ uvedl Jan Šubrt. 

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil na závěry BIS reagovat odmítl. Jeho náměstek Filip Melzer pak připustil, že v určitých ohledech zpráva s ničím novým nepřichází: 

„Do jisté míry i potvrzuje, že problémy, které jsme viděli, reálně existují.“ 

Informace o konkrétních případech, které má tajná služba na mysli, podle něho úřad nemá, jsou utajené. Bude je mít ale k dispozici vláda. 

 

Soudci kritiku odmítají 

Soudcovská unie kritiku zpravodajců na adresu české justice odmítá. Podle jejího prezidenta Tomáše Lichovníka měla zpráva ukázat na konkrétní viníky: 

„Já považuji za samozřejmost, že pokud BIS něco zjistí, pak se postará o to, aby to bylo vyšetřeno, případně i potrestáno. U veřejnosti tato zpráva vyvolá dojem, že celá justice je zkorumpovaná a to není pravda. Jsou tady tisíce soudců a státních zástupců a jestli se objevily jednotlivé případy, pak to nemůže být podáváno tak, jak je to podáno v této zprávě."
 

„Obecnost zprávy znemožňuje jakoukoliv přezkoumatelnost a vrhá špatné světlo na celou justici,“ dodává Lichovník.
 

„Beru to skutečně pouze jako varování, protože ta zpráva je velice obecná Mohu-li to odlehčit, ve zprávě se říká, že se krade, ale bez toho, aby se řeklo, kdo krade a kde se krade. A to jsou důležité věci. Pokud tyto informace BIS má, musí mi je předat, aby mohla být přijata konkrétní opatření,“ říká nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. 

„Nelíbí se mi, že zpráva paušalizuje a všechny hází do jednoho pytle. Skutečně se domnívám, že mezi státními zástupci ani soudci není rozšířena korupce a klientelismus. Proti tomu se ostře ohrazuji,“ uvádí Zeman. 

Předseda pražského městského soudu Jan Sváček se proti tvrzením BIS ohradil dokonce dost ostře. Řekl, že to je téměř skandální, jde prý o neadekvátní mediální útok ze strany tajných služeb na soudní moc. 

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/944874

 

ODS a topka kryjí lichvářsko-exekutorské mafie, říká Okamura

Pohromou nejen pro sociálně vyloučené oblasti, ale často i pro obyčejné lidi, jsou lichvářsko-exekutorské mafie. Mnozí čeští politici jsou vůči tomu slepí, a nebo ty zloděje dokonce podporují, tvrdí senátor a lídr hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura.

 
"Jak jinak si vysvětlit negativní postoj vlády a především exministra Kalouska vůči zákonu na zákaz lichvy, který jsme za Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury předložili letos v květnu do Poslanecké sněmovny," tvrdí senátor.

Argumenty ODS a TOP09 zněly, že bychom prý omezovali smluvní volnost a podnikaní, vzpomíná.

Okrádat lidi na lichvářských úrocích ale není žádné podnikání, oponuje. "Úroky ve výši tisíců procent není nic jiného než zlodějna, kterou tady ODS a TOP 09 dlouhé roky tolerují a sprostě blokují jakoukoli snahu o nápravu," tvrdí.

Nehorázné podle něho také je, co všechno politici dovolují exekutorům. Exekutor může zabavit majetek, který vůbec nepatří dlužníkovi.

"A pokud vám takto zabaví majetek, musíte ještě vy sami dokazovat, že patří vám a ne dlužníkovi. A když nemáte účtenku, máte často úplně smůlu. Exekutoři dokonce vstupují do bytu bez doprovodu policie, což je proti Ústavě, protože ta zaručuje právo na ochranu domova. Na tomto stavu nenese vinu jen ODS a TOP09, ale také ČSSD, která léta v Parlamentu tomuto stavu jen přihlíží a nic pro zlepšení neudělala," dodává Okamura.
 

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ods-a-topka-kryji-lichvarsko-exekutorske-mafie-rika-okamura/

 

Na vydírání se podíleli i soudci, tvrdí svědci v kauze policejní mafie z Brna

Oběti, které poškodil takzvaný Toflův policejní gang z Brna, přestaly mít strach a po letech začaly mluvit. Na policii se přihlásily dvě stovky svědků, kteří měli se zločinci co do činění. Na základě jejich výpovědí se podle informací HN chystá zatýkání až 15 lidí.
 

Plicie připravuje další zatýkání v kauze takzvaného Toflova gangu neboli brněnské policejní mafie, která vydírala podnikatele.

Svědci totiž podle informací Hospodářských novin během výslechů uvedli jména nejméně patnácti dalších lidí, kteří se měli podílet na údajném vydírání a manipulování s trestními případy. Mezi nimi jsou i nejméně jeden státní zástupce a dva soudci.

"Výslechy svědků probíhají pořád. Udělám maximum pro to, aby celé přípravné řízení netrvalo déle než rok. Průběh vyšetřování či případné rozšíření obvinění i na další osoby ale nemohu komentovat," odmítl prozradit jakékoliv detaily Martin Brzobohatý z ostravské pobočky olomouckého vrchního státního zastupitelství, které vyšetřování dozoruje.

 

Vydírali přes deset let

Šestičlenný gang vyšetřovatelé viní z toho, že v letech 1998 až 2010 vydíral brněnské podnikatele. Jeho členové požadovali až deset milionů korun - hrozili domovními prohlídkami, trestním stíháním nebo naopak prodávali informace.

Hlavou gangu byl brněnský kriminalista Michal Tofl, kterého ale před více než rokem zastřelili dvěma ranami ze samopalu. Právě podle něj gang získal přezdívku. Po něm se hlavou skupiny podle policistů stal bývalý kriminalista a advokátní koncipient Miloš Almásy. Další klíčovou postavou měl být bývalý vysoký důstojník policejní inspekce Rudolf Setvák. Ten údajně skupinu chránil před interním policejním vyšetřováním.

 

Svědci už nemlčí

Na vyšetřování se podílí Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Ten ihned po zatčení šestičlenné skupiny vyzval veřejnost, aby se přihlásili všichni, kdo mohli být obětí gangu. Výzva zabrala. "Přihlásilo se asi dvě stě svědků. Tuto pasáž má ale na starosti společný tým policejní inspekce a ÚOOZ," řekl HN Brzobohatý.

Už začátkem listopadu policie pustila na svobodu dva z původní šestice - bývalého důstojníka inspekce Rudolfa Setváka a také Eduarda Poláka, který měl zastrašovat oběti gangu. I když jde o recidivistu, policie ho podle informací HN pustila proto, že s vyšetřovateli začal spolupracovat.

 

Advokáti si stěžují na průtahy

Ve vazbě zůstávají Petr Křipský, Eduard Slanina, Zdeněk Olah a klíčová postava gangu Miloš Almásy. Další tři muže policisté zatkli začátkem října. "Propuštění mého klienta z vazby odpovídá důkazní situaci. A nebyl a není dle mého názoru ani důvod pro další trestní stíhání mého klienta," vysvětluje Setvákova advokátka Běla Sedláčková.

Výslechy některých svědků se ale protahují kvůli jejich nepřítomnosti. Jsou mezi nimi totiž podezřelí nebo trestaní. Průtahy vadí některým advokátům.

"V případě mého klienta policie stále nevyslechla údajné klíčové svědky, opírá se jen o nepřímé svědectví, ale můj klient musí zůstávat ve vazbě," stěžuje si Petr Novák, advokát bývalého policisty, dnes zaměstnance finančního úřadu Rudolfa Slaniny.

Ten se kvůli průběhu vyšetřování stěžoval už i na Nejvyšším státním zastupitelství.

http://zpravy.ihned.cz/c1-53708890-svedci-na-vydirani-se-meli-podilet-soudci

 

 

 

home SHRNUTÍ-ODHALENÍ mocná justiční mafie Kajínek,Liška,Jandík strašná kauza Toman lži, lži, lži kauza Opencard kauza Schotta policejní mafie, BIS exekuce, lidská práva jak to napravit pomoc odjinud pište,pomoc,události

 

Copyright © 1989-2016 www.JusticniMafie.info - naposledy změněno: 01. 04. 2017.

Obsah webu je z pohledu konspiračního teoretika demokratického státu, ne našeho, ten demokratický není, kterému by přes čtvrt století ničili jeho vlast, tak jak je ničena naše republika. Výraz justiční, policejní, apod. mafie je ze stejného pohledu, neznamená, že se jedná o mafii jako takovou, jedná se o laický výraz. Web není dosud dokončen, proto žádáme, abyste brali vše negativní jako podezření a ověřili fakta. Jestli někdo nesouhlasí s tím, co je v jednotlivých kauzách uvedeno, napište k tomu své vyjádření a zveřejníme to na stránce kauzy. Nejsme zodpovědní za správnost informací, povětšinou zde zveřejňujeme vybrané kauzy, informace, atd., jak nám jsou zasílány. Uvádíme-li kdy slovo justiční či jiná mafie, či podobné slovo, nebo například označujeme-li kdy něco jako zločinecké, máme tím laicky na mysli co vnímáme jako nepravosti, které se u soudů a jinde dějí. Jestli to je správný odborný výraz nevíme. Je statisticky prakticky nemožné, že by se všechny tyto události odehrávaly nezávisle, proto se domníváme, že se jedná o organizovanou strukturu či co by bylo možno, dle našeho laického názoru, nazývat organizovaný zločin. Jestli to je správný odborný výraz, nevíme. Vše je psáno z osobního pohledu, netvrdíme, že nazýváme věci správnými jmény či že jak je vidíme sami jsou vnímány i ostatními. Uvádíme zde co považujeme za důležité pro naše kauzy. Neznamená to, že v jiných kauzách se stejní členové justice, apod. nechovají vzorně či že se nejedná o elitu našeho národa. Stránky jsou provozované spolkem Svobodné vysílání, z.s. Doména je nám pronajatá.