Hlavní stránka     Vzdělání, MBA     Extra příjmy     Soudy, exekuce     Alternativní politika     Prezidentské volby    Hodnocení     Další nabidka    Blog, atd.

 

www.justicnimafie.info

 

 

Justični mafie či elita?

   

Co na právní fakultě neučí

    

home
SHRNUTÍ-ODHALENÍ
mocná justiční mafie
Kajínek,Liška,Jandík
strašná kauza Toman
lži, lži, lži
kauza Opencard
kauza Schotta
policejní mafie, BIS
exekuce, lidská práva
jak to napravit
pomoc odjinud
pište,pomoc,události

 

 

Jak funguje justiční mafie

Korupční a klientelistické vztahy českých politiků. Skrze ně odchází podle odhadů ročně zhruba 100 miliard korun z veřejných rozpočtů i z evropských fondů. Srovnatelnou závažnost lze připisovat i rozsáhlým vazbám představitelů veřejné moci přímo na temnou sféru organizovaného zločinu nejhrubšího zrna. Nejnebezpečnější zachycenou sférou však je bezpochyby tzv. „justiční mafie“ zastoupená především (ale nejenom) lidmi kolem známé aféry na plzeňské právnické fakultě.

Jakkoliv je tunelování veřejných i evropských rozpočtů volenými představiteli země závažným problémem jak principiálně, tak pragmaticky, a jakkoliv znepokojivě působí i jejich spojení na obchod s drogami, bílým masem a námezdnými vraždami, tak napadení justice beprostředně ohrožuje samotný demokratický charakter našeho státu. Tunelář i vrah jsou pojmově zločinci, které lze za normálních okolností poslat za mříže. Napojení na justici však dává zločincům moc stejnou, jako mají ti, kteří je mají stíhat (ne-li větší), a zločinci tak fakticky získávají nepostižitelnost.

Vazby mezi organizovaným zločinem a policií jsou dobře zdokumentovány v případech Berdychova a Mrázkova gangu. Kauza Drobil či případ Mostecké uhelné pak ukazují na konkrétní osoby na státních zastupitelstvích, která jsou dalším stupněm v trestním řízení – není-li žalobce, není soudce. Soudce Nejvyššího soudu Pavel Kučera pak ve své závěrečné řeči[3] bezostyšně rozkrývá své vlastní angažmá v ovlivňování několika klíčových případů a tyto skandální zásahy považuje za zcela běžnou praxi. Pokud „žádoucího“ výsledku nedosáhnou ani všechny instance soudní, speciálními pravomocemi je vybaven i ministr spravedlnosti, který může obnovit soudní řízení, či předat věc do jiného státu. Tak se stalo například v kauze katarského prince, kde takto jednal Pavel Němec. Nejvyšší instanci pak tvoří úřad prezidenta republiky a jeho pravomoc udělení milosti bez udání důvodu. Václav Klaus tohoto institutu využil již mnohokrát a propustil tak na svobodu (vesměs „z humanitárních důvodů“) řadu podvodníků a tunelářů (například 4 členy skupiny mafiána Mrázka). Prezident také navrhuje soudce vysokoinstančních soudů.

Velmi zvláštní světlo vrhá na Klausovy vazby k justici především seznam jeho právních a legislativních poradců,[4] na němž nalezneme hlavní aktéry plzeňské aféry (Kindl, Zachariáš), soudce s napojením na Berkův gang (Sovák, Sváček), kárně žalovaného soudce, který notoricky ovlivňuje významné kauzy (Bureš), a advokáty s přímým napojením na přední lobbisty či prošetřované kvůli nestandardním zakázkám velkého rozsahu na několika ministerstvech (Jindra, Kříž, Muzikář, Souček).

Převzato z článku "Mapa české korupce" na serveru NFPK

 

 

home SHRNUTÍ-ODHALENÍ mocná justiční mafie Kajínek,Liška,Jandík strašná kauza Toman lži, lži, lži kauza Opencard kauza Schotta policejní mafie, BIS exekuce, lidská práva jak to napravit pomoc odjinud pište,pomoc,události

 

Copyright © 1989-2016 www.JusticniMafie.info - naposledy změněno: 01. 04. 2017.

Obsah webu je z pohledu konspiračního teoretika demokratického státu, ne našeho, ten demokratický není, kterému by přes čtvrt století ničili jeho vlast, tak jak je ničena naše republika. Výraz justiční, policejní, apod. mafie je ze stejného pohledu, neznamená, že se jedná o mafii jako takovou, jedná se o laický výraz. Web není dosud dokončen, proto žádáme, abyste brali vše negativní jako podezření a ověřili fakta. Jestli někdo nesouhlasí s tím, co je v jednotlivých kauzách uvedeno, napište k tomu své vyjádření a zveřejníme to na stránce kauzy. Nejsme zodpovědní za správnost informací, povětšinou zde zveřejňujeme vybrané kauzy, informace, atd., jak nám jsou zasílány. Uvádíme-li kdy slovo justiční či jiná mafie, či podobné slovo, nebo například označujeme-li kdy něco jako zločinecké, máme tím laicky na mysli co vnímáme jako nepravosti, které se u soudů a jinde dějí. Jestli to je správný odborný výraz nevíme. Je statisticky prakticky nemožné, že by se všechny tyto události odehrávaly nezávisle, proto se domníváme, že se jedná o organizovanou strukturu či co by bylo možno, dle našeho laického názoru, nazývat organizovaný zločin. Jestli to je správný odborný výraz, nevíme. Vše je psáno z osobního pohledu, netvrdíme, že nazýváme věci správnými jmény či že jak je vidíme sami jsou vnímány i ostatními. Uvádíme zde co považujeme za důležité pro naše kauzy. Neznamená to, že v jiných kauzách se stejní členové justice, apod. nechovají vzorně či že se nejedná o elitu našeho národa. Stránky jsou provozované spolkem Svobodné vysílání, z.s. Doména je nám pronajatá.